Dlaczego psychoterapia?

Powody dla których decydujemy się szukać pomocy psychoterapeuty mogą być różne. 
Czasami stosunkowo łatwo jest nam je nazwać słowami - depresja, lęk, stres, niska samoocena, problemy w relacjach. Czasem jednak doświadczamy nieokreślonego napięcia. Napięcia, które nas męczy, nie pozwoli cieszyć się z życia, funkcjonować normalnie. Trudno nam nawet wyartykułować, o co chodzi, ale czujemy, że coś jest nie tak. Czasem mamy poczucie inności, izolacji, pustki. Bywa, że mamy wrażenie, iż utknęliśmy w martwym punkcie. Nie potrafimy się cieszyć, coś ciągnie nas w dół.  Często tym uczuciom towarzyszy także poczucie winy. 


W każdym trudnym momencie życia należy jednak pamiętać, że pomoc w zasięgu ręki.

 

 


Psychoterapia pomaga ludziom przezwyciężać destrukcyjne emocje i schematy, pokonywać depresję i lęk oraz budować większą odporność, pewność i świadomość siebie. Proces psychoterapeutyczny pomaga zrozumieć i przepracować m.in. :


Trudne emocje, takie jak smutek, depresja, nadmierny lęk, stres, złość, poczucie niepewności, samotność, frustracja, niskie poczucie własnej wartości, drażliwość, wahania nastroju.

Napięcia związane ze społecznym funkcjonowaniem, takie jak nadmierna nieśmiałość, fobia społeczna, lęk przed porażką, problemy i frustracje zawodowe, uzależnienie od pracy, traumatyczne doświadczenia, obciążenia rodzinne lub zawodowe, problemy z koncentracją, trudności w ukończeniu pracy/zadań (prokrastynacja).

Problemy w relacjach z ludźmi -  partnerami, małżonkami, rodzicami, dziećmi, współpracownikami, np. trudności w znalezieniu partnera lub utrzymaniu związku, konflikty w relacjach, rozwód, rozstanie, żałoba,  kłótnie rodzinne, brak sił do dalszej opieki nad chorym członkiem rodziny.

Destrukcyjne myśli, nawyki lub obsesje w tym zaburzenia odżywiania, nałogi, natręctwa, rytuały, obsesyjne myśli, nadmierna troska o wygląd zewnętrzny, czy zdrowie.

 

Zajmując się tym wyjątkowo delikatnym obszarem zdrowia, staramy się maksymalnie dbać o komfort i poczucie bezpieczeństwa naszych Pacjentów. Zapewniamy dyskrecję, profesjonalizm i życzliwą atmosferę. Nasza praca jest regularnie superwizowana przez certyfikowanych superwizorów.  


Kliknij w odpowiednią zakładkę menu bocznego, aby dowiedzieć się więcej o psychoterapii.