PSYCHOTERAPIA

Świadczymy pomoc osobom doświadczającym trudności życiowych i kryzysów, pomagamy w problemach emocjonalnych, leczymy zaburzenia nerwicowe (lękowe), depresyjne i osobowości.

Psychoterapia prowadzona jest w oparciu o paradygmat psychodynamiczny. Metoda ta zakłada, że celem psychoterapii jest zmiana struktury osobowości pacjenta, poprzez dotarcie do źródeł problemów oraz stopniowe zastępowanie destrukcyjnych mechanizmów – zdrowymi. Podczas procesu terapeutycznego Pacjent stopniowo uzyskuje wgląd w mechanizmy i schematy, które nim kierują pod powierzchnią codziennego życia. Pozwala też na odkrycie nowych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami, których wcześniej nie byliśmy świadomi.

Psychoterapia pomaga ludziom przezwyciężać destrukcyjne emocje i schematy, pokonywać depresję i lęk oraz budować większą odporność, pewność i świadomość siebie. Proces psychoterapeutyczny pomaga zrozumieć i przepracować m.in. :

Trudne emocje, takie jak smutek, depresja, nadmierny lęk, stres, złość, poczucie niepewności, samotność, frustracja, niskie poczucie własnej wartości, drażliwość, wahania nastroju.

Napięcia związane ze społecznym funkcjonowaniem, takie jak nadmierna nieśmiałość, fobia społeczna, lęk przed porażką, problemy i frustracje zawodowe, uzależnienie od pracy, traumatyczne doświadczenia, obciążenia rodzinne lub zawodowe, problemy z koncentracją, trudności w ukończeniu pracy/zadań (prokrastynacja).
Problemy w relacjach z ludźmi – partnerami, małżonkami, rodzicami, dziećmi, współpracownikami.

Destrukcyjne myśli, nawyki lub obsesje w tym zaburzenia odżywiania, nałogi, natręctwa, rytuały, obsesyjne myśli, nadmierna troska o wygląd zewnętrzny, czy zdrowie.

Psychoterapia psychodynamiczna jest skuteczną metodą leczenia większości zaburzeń emocjonalnych, w optymalnych warunkach zapewniająca trwałą zmianę samopoczucia i funkcjonowania pacjenta.
Kwalifikacja do psychoterapii jest oparta o wnikliwy wywiad i poprzedzona jest serią konsultacji (ok 4-6). Proces terapeutyczny obejmuje cykl spotkań, które odbywają się regularnie (zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu), w stałych terminach. Czas trwania cyklu terapeutycznego jest indywidualny. Może – w zależności od rodzaju problemu – trwać od kilkunastu miesięcy do kilku lat.

Efektem psychoterapii jest nie tylko ustąpienie objawów, ale również lepsza świadomość siebie. Dzięki temu możliwa jest większa kontrola nad własnym życiem oraz bardziej harmonijne funkcjonowanie.
Zajmując się tym wyjątkowo delikatnym obszarem zdrowia, staramy się maksymalnie dbać o komfort i poczucie bezpieczeństwa naszych Pacjentów. Zapewniamy dyskrecję, profesjonalizm i życzliwą atmosferę.

Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Wieszow, Zabrze, Bytom, Gliwice, Chorzów, Ruda Ślaska, Katowice, Sosnowiec

Umówienie wizyty przez internet jest szybkie, łatwe i bezpieczne